Aerosolové protipožární systémy


FireJack

Základ protipožárních systémů FJ tvoří generátory hasicího aerosolu, které kompletujeme vhodnými startéry. Beztlakové generátory obsahují ekologickou zdrojovou směs, která zahřátím dekompozituje na hasicí aerosol, charakteristický prvotřídní účinností, nízkou sedimentací a žádnými splodinami. Ke generátorům dodáváme také detekční systémy a kontrolní automat BEFIS se záložním zdrojem energie. Naše kompletní plně automatické hasicí systémy umožňují přizpůsobit instalaci různým typům uzavřených prostor. Uspořádání celého systému vám jednoduše navrhneme i nainstalujeme, přičemž od začátku cílíme na konkrétní požadavky klienta a specifikaci prostředí.

Katalog produktů

FirePro

FirePro představuje nezávislé hasicí zařízení do uzavřených prostor, účinné při požárech třídy A, B, C i F. Hasivo FP je netoxické, nekoroduje a nepoškodí elektronická zařízení. Zvýšená teplota prostředí vyvolá reakci, při níž jsou pomocí plynů z generátoru vynášeny draslíkové částice. Vzniklý aerosol díky hustému rozptylu ruší chemické reakce přímo v plamenech, přičemž nedochází k problematickému odčerpání kyslíku v místnosti. Zařízení je možné kompletovat s detekčními systémy a centrální kontrolou ústředny Kenetec Sigma XT. Systém Fire Pro se záložním zdrojem energie je nezávislý a funguje i pří výpadku elektrické energie.

Katalog produktů

Práškové protipožární systémy


Sapfir

Sapfir představuje všestranné automatické systémy na bázi práškového hasiva s vysokou účinností při požárech typu A, B, C a E. Systém je možné instalovat do uzavřených i otevřených prostor. Protipožární moduly ve dvou typech na zeď nebo strop uvádí v činnost nízký elektrický výboj z kontrolního bloku, který se spouští požárním senzorem již při raných příznacích požáru. V generátou vznikne studený plyn, který vynáší práškové hasivo do prostoru. Systém Sapfir se vyznačuje výbornou účinností s včasnou aktivací a nízkými náklady na provoz. Výhodou je i design a výběr z manuální či autonomní varianty. Hasicí systém Sapfir má bezproblémovou životnost až 12 let a není problém doplňovat hasivo.

Katalog produktů