Aerosolové protipožární systémy


FireJack

Základ hasicího zařízení FJ tvoří generátory hasicího aerosolu, které při montáži osazujeme vhodnými startéry. Beztlakové generátory obsahují ekologickou zdrojovou směs, která při zahřátí v generátoru dekompozituje na hasicí aerosol se špičkovou statistikou účinnosti. Ke generátorům dodáváme rovněž detekční systémy a automat řízení BEFIS se založním zdrojem energie, a v tomto případě jde o plně automatické hasicí zařízení. Naše systémy zaručují maximální flexibilitu při instalaci a využitelnost do různých typů uzavřených prostor. Systémové řešení navrhujeme od plánu po instalaci na míru, dle konkrétních požadavků a a dispozic prostředí.

Katalog produktů

FirePro

Nezávislé aerosolové hasicí zařízení FirePro hasí požáry tříd A, B, C i F v uzavřených prostorách. Aerosol není toxický, nekoroduje a nezpůsobuje poškození elektronických zařízení. Systém je maximálně ekologický. Zařízení kompletujeme detekčními systémy a centrální kontrolou ústředny Kenetec Sigma XT. Při zahřátí dochází v generátoru k vynášení draslíkových částic plyny do prostoru, kde se aerosol hustě rozptýlí. Narozdíl od ostatních hasiv eliminuje aerosol Fire Pro požár přerušením chemických reakcí v plamenech požáru. Díky tomu nedochází k problematickému odčerpávvání ksyslíku v prostoru. Systém se záložním zdrojem energie je nezávislý a funguje i pří výpadku elektrické energie.

Katalog produktů

Práškové protipožární systémy


Sapfir

Sapfir představuje všestranné automatické systémy na bázi zdravotně nezávadného práškového hasiva, účinné proti požárům typu A, B, C a E. Instalace je možná do uzavřených i otevřených prostor. Práškovéo protipožární moduly ve dvou typech jsou určeny pro instalaci na zeď nebo strop a uvede je dochodou elektrický blok kontroly a řízení, který je spuštěn požárním senzorem při detekci příznaků požáru. Generátor vynáší pomocí vznikajícího studeného plynu práškové hasivo do prostoru a díky ranému spouštění nízkým elektronickým výbojem vykazuje práškov modul výbrnou účinnost. Jeho předností je možnost autonomího i manuálního řešení protipožárního systému, vzhled i cena a možnost opakovaného doplnění hasiva. Systém s nízkými nároky na servis má bezproblémovou životnost až 12 let.

Katalog produktů